Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Rekor sayıda Turkcell’li atlet, Londra’da madalya peşinde  

  RSS
ayibogan
(@ayibogan)
Gelişen Üye

 

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin yıldızları, Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. 4 Ağustos’ta (yarın) İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek organizasyonda Türkiye, tarihinin en yüksek katılımı olan 27 sporcu ile madalya arayacak.

[align=justify]Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin önemli yıldızları bu kez Dünya Şampiyonası’nda madalya için piste çıkacak. 4 Ağustos’ta (yarın) İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek organizasyonda, Türkiye’yi 20’si erkek, 7’si de kadın olmak üzere, tarihinin en yüksek katılımı olan 27 sporcu temsil edecek.

[align=justify]İlk kez bayrakta yarışacağız

[align=justify]Öte yandan Türkiye, Londra’da bir ilki daha yaşayacak ve ilk kez bir dünya şampiyonasında 4x100 ve 4x400 bayrak yarışlarına katılacak. Londra’da düzenlenecek ve 13 Temmuz’da tamamlanacak olan 16. IAAF Dünya Atletizm Şampiyonası’na 200’ün üzerinde ülke katılacak. Dünyanın en önemli atletizm şampiyonasına ay-yıldızlılar adına katılacak sporcular ve disiplinleri ise şöyle:

[align=justify]Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler:

[align=justify]KADINLAR:

[align=justify]Sporcu                                               Disiplin

[align=justify]Meryem Akdağ                      1.500

[align=justify]Özlem Kaya                            3.000 M. Su Engelli

[align=justify]Tuğba Güvenç                        3.000 M. Su Engelli

[align=justify]Yasemin Can                          5.000-10.000

[align=justify]Fadime Çelik                          Maraton

[align=justify]Kıvılcım Kaya Salman             Çekiç Atma

[align=justify]Eda Tuğsuz                             Cirit Atma

[align=justify]
ERKEKLER:

[align=justify]Sporcu                                               Disiplin

[align=justify]Jak Ali Harvey                        100-4x100 Bayrak

[align=justify]Emre Zafer Barnes                4x100 Bayrak

[align=justify]Ramil Guliyev                         200-4x100 Bayrak

[align=justify]İzzet Safer                              4x100 Bayrak

[align=justify]Yiğitcan Hekimoğlu                4x100 Bayrak

[align=justify]Yasmani Copello Escobar      400 Engelli

[align=justify]Yavuz Can                               4x400 Bayrak

[align=justify]Batuhan Altıntaş                    4x400 Bayrak

[align=justify]Ahmet Kasap                          4x400 Bayrak

[align=justify]Mahsum Korkmaz                  4x400 Bayrak

[align=justify]Tarık Langat Akdağ                3.000 M. Su Engelli

[align=justify]Polat Kemboi Arıkan              10.000

[align=justify]Ersin Tacir                              20 Km. Yürüyüş

[align=justify]Mert Atlı                                20 Km. Yürüyüş

[align=justify]Salih Korkmaz                        20 Km. Yürüyüş

[align=justify]Mert Girmalegesse                Maraton

[align=justify]Kaan Kigen Özbilen                Maraton

Ercan Muslu                                      Maraton
[align=justify]Eşref Apak                              Çekiç Atma

[align=justify]Özkan Baltacı                         Çekiç Atma

[align=justify] 

[align=justify]İLK GÜN PROGRAMI

[align=justify]21.00   100 M. Erkekler Elemeleri – Jak Ali Harvey

[align=justify]21.35   1500 M. Kadınlar 1. Tur– Meryem Akdağ

[align=justify]22.20   100 M. Erkekler 1. Tur – Jak Ali Harvey

[align=justify]23.20   10.000 M Erkekler Finali – Polat Kemboi Arıkan

 

Alıntı
Gönderildi : 3 Ağustos 2017 18:57
Paylaş: