Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

WordPress Pop-Up Reklam Virüsü

0
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: wordpress-virus-pop-up-1.jpg]
WordPress Pop-Up Reklam Virüsü


Herkese merhabalar WordPress tabanlı sitelere w@rez wordpress eklentilerinden, temalarından çok kolay bir şekilde reklam virüsü bulaşabiliyor. Bu yazımızda pop-up reklam virüsü temizleme hakkında tamamen kesin çözüm vereceğiz…
[Resim: wordpress-virus-temizleme-2.jpg]
WordPress reklam virüsü, yüklediğiniz eklentilerden veya temalardan kaynaklı olmasıyla birlikte sitenizin başkaları tarafından da eklenebiliyor. WordPress tabanlı sitenizde bulunan  WordPress pop-up reklam virüsü sitenize bir kere bulaşıyor, ardından tema dosyalarının içinde bulunan function.phpdosyasının içerisine ve wp-includes klasörünün içine wp-tmp.php ve wp-vcd.php olarak kendini kopyalıyor. Böylece temanızı değiştirseniz de kullandığınız eklentileri kaldırsanız da bu virüs hiçbir şekilde kalkmayacaktır.
Pop-Up Reklamı Temizleme Nasıl Yapılır?
Sitenizde bulunan bu illet virüsten kurtulmanız oldukça basit… Öncelikle FTP’ye yada CPanel aracılığıyla dosyalarınıza erişim sağlayın. Ardından public_html > /wp-includes   dosyasına girip wp-tmp.php ve wp-vcd.php dosyalarını klasörden silin. Ve son olarak da public_html > wp-includes > themes > temanız > functions.php dosyasına girin ve aşağıdaki verdiğim kodu tamamen dosyanın içinden silin. (dosyanın yedeğini almayı unutmayın)

Not: Aşağıdaki kodlar herkeste farklılık gösterebilir.

Kodları ekleyemedim siteden kodları kopyalayabilirsiniz. WordPress Pop-Up Reklam Virüsü


#2
Teşekkürler


    WordPress Pop-Up Reklam Virüsü
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi