Last Day on Earth: Survival Hileli Mod APK İndir v1.14.5
Gönderen: !! KroNoS !! - 31-10-2019, Saat: 16:30 - Forum: Android Oyunlar - Cevap Yok

Last Day on Earth: Survival Hileli Mod APK İndir v1.14.5

[Resim: mJyPvY.png]

Last Day on Earth: Survival Hileli Mod APK zombi kıyameti sonrası için
hayatta kalması için karakterinizi yönetin
Zombilerle savaşıp toprağınızı koruyun

İndir & Virüs Total 

[Resim: Google_Play_GezegenFrm.com.png]

Resimler 
[Resim: DybMnZ.jpg]
Last Day on Earth download, 
mod indir, hile apk indir

Bu öğeyi yazdır

  Trafik Tur Hileli Mod APK İndir v1.4.1
Gönderen: !! KroNoS !! - 31-10-2019, Saat: 16:25 - Forum: Android Oyunlar - Cevap Yok

Trafik Tur Hileli Mod APK İndir v1.4.1

[Resim: 2EV3Ov.png]

Trafik Tur Hileli Mod APK
Zamana karşı yarışın, kazandığınız paralarla arabanızı yenileyin.


Resimler
[Resim: nJ36yl.jpg]

[Resim: vJv2y6.jpg]

[Resim: 1GlW7p.jpg]İndir & Virüs Total


[Resim: Google_Play_GezegenFrm.com.png]


Videolar trafik tur hile apk indir, trafik tur son sürüm hile apk indir, 
traffic tour hack mod download, traffic tour money hack

Bu öğeyi yazdır

  Bilim İnsanları Rüyaların Neden Unutulduğunu Açıkladı
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 18:04 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

Bilim İnsanları Rüyaların Neden Unutulduğunu Açıkladı


[Resim: p1pQ2E.jpg]


Bazen uyandığınızda çok net bir şekilde hatırladığınız rüyaların çok kısa bir süre içerisinde beyninizden silindiğini fark etmişsinizdir. Bu durum üzerinde uzun süredir araştırmalar yapan bilim insanları, rüyalarımızı neden hatırlayamadığımızın cevabını buldu.

Rüyalarımızı Neden Hatırlayamıyoruz?

Söz konusu durum hakkında araştırma yapan Japon ve Amerikalı bilim insanları, beynimizde bulunan bazı hücrelerin rüyaların hatırlanması yönünde olumsuz etkiler yarattığını belirtti. Science dergisinde yer alan habere göre bazı hücreler, rüyaların muhafaza edilmesini engelliyor.

Fareler üzerinde gerçekleştirilen deneylerde hızlı uyku evresi sırasında MCH hücrelerini aktif hale getiren bilim insanları, farelerin daha önce öğrendikleri şeyleri hatırlamakta güçlük çektiğini fark etti. İştahtan ve uyku evrelerinin düzenlenmesinden sorumlu olan MCH, uyku sırasında aktif olması sebebiyle unutkanlığa yol açıyor.

[Resim: xfhD5p.jpg]

Yine aynı şekilde MCH hücrelerinin aktif olmadığı farelerde ise hafıza testlerinin daha güçlü sonuçlar verdiği tespit edildi. Rüyaların hızlı uyku evresi sırasında gerçekleştiğini belirten bilim insanları, MCH hücrelerinin bu süreç içerisinde aktif olarak rol oynadığını belirtiyor.

Bu hücre grubunun rüya sırasında aktif olması sonucunda rüyaları muhafaza edemediğimizi belirten bilim insanları, rüyalarımızın bu sebeple unutulduğunu da ekliyor.

Bu öğeyi yazdır

  Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması Hayata Geçirildi
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:41 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması Hayata Geçirildi


[Resim: V5tTok.jpg]


Depremler, insanları en çok korkutan doğal afetlerin başında geliyor. Depremin yarattığı etkileri ve zararı düşünürsek böyle olması çok normal. İnsanları endişelendiren bu doğal afet konusunda araştırmalarını yürüten Kandilli Rasathanesi, Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulamasını hayata geçirerek uygulamayı herkesin kullanımına sundu. Peki, deprem bilgi sistemi nedir? Detaylar haberimizde.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından çıkarılan bu uygulamayı akıllı telefon ve tabletlerinize yükleyebilirsiniz. Deprem Bilgi Sistemi uygulaması sayesinde tüm Türkiye ve yakın çevrede gerçekleşen depremler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulamanın tek amacı depremler hakkında bilgi vermek de değil. Uygulama, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşmayı da planlıyor. Deprem Bilgi Sistemi sayesinde kullanıcılar bulundukları konumlarda daha önceden meydana gelmiş depremleri görebilecekler.

Deprem Bilgi Sistemi, kullanıcıların görüşlerine de ihtiyaç duyacak. Akıllı telefonuna ya da tabletine uygulamayı indirmiş olan kişiler bir deprem olduğunu hissettiklerinde bu depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi’ne bildirebilecekler. Uygulamanın bu özelliği sayesinde depremin nerede ve hangi şiddette hissedildiğinin anlaşılması hedeflendiyor.

Bu öğeyi yazdır

  Yaşadığımız Binaların Deprem Riskini İnternetten Öğreneceğiz
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:36 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

Yaşadığımız Binaların Deprem Riskini İnternetten Öğreneceğiz


[Resim: WkHCR1.jpg]ODTÜ Teknokent'te geliştirilen "İnternet Tabanlı Deprem Risk Analiz Sistemi" uygulaması, vatandaşların internet üzerinden ücretsiz olarak binalarının depreme karşı ne kadar risk taşıdığını öğrenebilecekler.
Deneme aşaması tamamlanarak hayata geçirilen uygulamayla çok yakında, Ege ve Marmara Bölgeleri öncelikli olmak üzere 81 ilin riskli bina dağılım haritası da çıkartılacak.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Türer uygulamaya "www. analiz.yapidestek.com.tr" adresinden ulaşıldığını söyledi. Deprem riski taşıyan adreslerdeki bina ve dairelerde oturanların bu web adresine girerek kayıt yaptırmaları ve ardından açık adreslerini ya da harita üzerinden sorgulama yapacakları binaları işaretlemeleri gerekiyor.
 
Kullanıcılar bu adreste, "Binanızda kaç kat var? Binanız hangi yıl yapıldı? Binanızda çıkma veya balkon var mı?" gibi sorulara cevaplar veriyorlar daha sonra sorgulanan binalar için puanlama yapılıyor, ardından da 4 farklı analiz yöntemi değerlendirmesiyle binalara "riskli, hafif riskli ya da risk bulunmuyor" şekline kapsamlı değerlendirme raporlarına ulaşabiliyorlar.

Bu öğeyi yazdır

  NASA Deprem Tahmin İstasyonu İzmir'e Kuruluyor
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:32 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

NASA Deprem Tahmin İstasyonu İzmir'e Kuruluyor


[Resim: M0h42Y.png]Dünyadaki iyonize deprem bulutlarının varlığını başarıyla kanıtlamış olan tek araştırmacı, Fransız asıllı Türk vatandaşı Ronal Karel, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kurulacak ‘Deprem Tahmin İstasyonu’nu duyurdu. Dünya’da bir ilk olacak istasyonun temelleri 23 Mayıs’da İzmir’de atılmaya başlanacak.

NASA Ames Research Park'ta GeoCosmo Merkezi Küresel Operasyonlar Başkan Yardımcısı olan Ronald Karel, GeoCosmo Bilim ve Eğitim Merkezi'nin İngiltere'deki Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye'de NEFS (Yeni Deprem Tahmini Biliminin) Kurucu Başkanı. 40 senedir Bodrum’da yaşayan Karel, deprem öncesinde oluşan hayvan tepkileri, kuyu sularının yükselmesi, bulutların oluşumu gibi toplamda 12 farklı parametreyi inceleyerek, 2 sene içerisinde topladıkları verileri Cern’de inceleyeceklerini açıkladı. Benzer bir çalışmayı daha önce Alaska’da yaptıklarına değinen Karel, 4.5 şiddetindeki depremi 3 gün öncesinden tahmin edebildiklerinin altını çizdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’yle 2 sene sürecek çalışmalarının ardından, araştırmalarını Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Anadolu Bölgelerine genişletmek istediğini açıklayan Deprem Uzmanı, Türkiye’de bir tarih yazmak istediğini vurguladı. GeoCosmo’nun deprem ön sinyallerinin gerçek olduğunu kanıtlamak için çalıştığına dikkat çeken Karel, “Tabiatın depremden 3 ile 6 gün önce bir sinyal verdiğini ispatlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu öğeyi yazdır

  Türkiye'de Deprem Hasarlarını Önceden Tespit Eden Yazılım Geliştirildi
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:30 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

Türkiye'de Deprem Hasarlarını Önceden Tespit Eden Yazılım Geliştirildi


[Resim: jTlTDH.jpg]
(17 Ağustos 1999 tarihi, Türkiye'nin hiç unutamayacağı tarihlerden, belki de yüreklerde en derine kazınmış olanlardan bir tanesi.)

17 Ağustos 1999 tarihinde merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan ve “asrın felaketi” olarak tanımlanan Marmara Depremi, Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Düzce ve Yalova ile civar il ve ilçelerde yıkıma yol açmış ve 17 bin kişi hayatını kaybetmişti. Eğri oturup doğru konuşalım, aranan geçen 18 seneye rağmen Türkiye depremle mücadele ve önlem konusunda ortaya somut gelişmeler koyabilmiş değil. Önlemler hep durumu o an kurtarmaya yönelik ve sürdürülebilir değil.

NTV haber kaynaklı bir habere göre, deprem olan bölgelerde binaların ne kadar zarar göreceğini hesaplayan bilgisayar programı geliştirildi. Bu yazılım bina hakkında sorulan verilerin, bilgisayara rakam olarak girilerek ortaya çıkan toplam değerlendirmeler sonucu sorgulanan yapıların, bir deprem esnasında ne kadar hasar göreceğini analiz edebiliyor.

K70 adı verilen deprem hasar tespit ve sorgulama sistemi, olası yer hareketlerinde yapıların ne kadar hasar göreceğini hesaplayabiliyor. K70 yazılımı, binaların çöküp çökmeyeceğini, hasarın ne derece olabileceğini net olarak işaret edebiliyor. K70 deprem hasar tespit ve sorgulama yazılımı ilk kez Boğaziçi Üniversitesinde kullanıldı. Sistem puanlama sistemi ile çalışıyor, bina verileri bilgisayara girildikten sonra hesaplama yapılıyor. Yazılımın sorduğu tüm soruların eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması gerekiyor.

Bu öğeyi yazdır

  WhatsApp Çöktü mü? BTK'dan Açıklama Geldi!
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:24 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

WhatsApp Çöktü mü? BTK'dan Açıklama Geldi!


[Resim: Ghskp7.jpg]


Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen WhatsApp'a 3 Mayıs itibarıyla erişimde sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştı. 4 Mayıs'ın ilk dakikalarında kullanım dışı kalan uygulamanın, dünya çapında bir çökme yaşadığı da ortaya çıktı. BTK Başkanı yaptığı açıklama ile WhatsApp çöktü iddialarını da doğruladı.

180'den fazla ülkede 1 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, eski Yahoo çalışanları Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulmuştu. 2014 yılında 19 milyar dolara Facebook'a satılan uygulamaya 3 Mayıs itibarıyla erişim sıkıntıları başladı. Birkaç kullanıcının Twitter üzerinden yazdığı gönderiler ile ortaya çıkan bu sorun, ilk mesajların atılmasının üzerinden çok geçmeden genel bir problem halini aldı. 

WhatsApp tarafından konu hakkında resmi bir açıklama gelmezken, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan, kişisel Twitter adresi üzerinden WhatsApp çöktü haberlerini doğrulayarak, bunun Türkiye'deki operatörlerden bağımsız olarak küresel bir sorun olduğunu belirtti.

WhatsApp'ın probleminin küresel olduğu, diğer bölgelerde faaliyet gösteren Russia Today, The Independent, The Verge gibi önemli haber kaynaklarının da konu hakkında yazılar yayınlamalarıyla kesinleşti. Bu sorunun bir siber saldırı sonucu mu yoksa genel bir sunucu bakımı sebebiyle mi yaşandığına dair henüz bilgi verilmezken, insanlar arasındaki iletişimin büyük bir bölümünü karşılayan uygulamanın, ne zaman devreye gireceği de bilinmiyor.

Bu öğeyi yazdır

  Deprem Oldu, Cep Telefonları Çöktü! WhatsApp Açılmıyor
Gönderen: -Aliz- - 26-09-2019, Saat: 17:19 - Forum: Genel Teknoloji Haberleri - Cevap Yok

Deprem Oldu, Cep Telefonları Çöktü! WhatsApp Açılmıyor!


[Resim: XEaGt5.jpg]


İstanbul merkezli 5.7'lik depremin ardından operatörler yoğunluktan dolayı hizmet veremiyor. WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'da yoğun kullanımdan dolayı kesintiler yaşanıyor. 
Silivri açıklarında meydana gelen depremin ardından İstanbul halkı başta olmak üzere çevre illerde yaşayan halk ayağa kalktı. İstanbul'da binalar boşaltılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu deprem hakkında açıklama yaptı. İmamoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Marmara Denizi Büyükçekmece açıklarında 12 km derinlikte 5.7 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Tüm bölgeye geçmiş olsun, AKOM teyakkuz halinde, can ve mal kaybına dair herhangi bir bilgi ulaşmış değil." dedi.

Şu anda Twitter, Facebook ve Instagram'da yoğunluktan dolayı kesintiler yaşanıyor. Kullanıcılar WhatsApp açılmıyor diyerek sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapmakta. Günlük bir milyara yakın aktif kullanıcı sayısına sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a erişim sorunları yaşanıyor.

WhatsApp'ın erişim durumunu anlık olarak görüntüleyebileceğimiz DownDetector.com verilerine göre ise kesinti halen daha devam ediyor. Uygulamayı tercih eden kullanıcı sayısı hesaba katıldığında bu gibi platformlarda yaşanan aksilikler insanları çileden çıkarmaya yetebiliyor. Öte yandan kesintinin ne zaman son bulacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor. 
Erişim sorunlarının gelecek saatlerde çözülmesi bekleniyor. Umarız ki depremde can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Konu hakkında gelişmeler oldukça haberimizi güncelleyeceğiz.

Turkcell tarafından konuyla ilgili açıklama geldi. Turkcell Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Silivri açıklarında meydana gelen depremden dolayı ses aramalarında yoğunluk yaşanmaktadır. Hizmet dışı kalan sahamız bulunmamaktadır. 4.5G ve fiber altyapımız kesintisiz hizmet vermektedir. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun." dedi.

Bu öğeyi yazdır

  Kapıcılar Kralı Full HD izle (Restorasyonlu) 720p 1080p
Gönderen: Paylaşımcı Genç - 10-08-2019, Saat: 18:18 - Forum: Yerli Filmler - Cevap Yok

Kapıcılar Kralı Full HD izle (Restorasyonlu) 720p 1080p

[Resim: EOPWEn.jpg]
Kapıcılar Kralı, Yönetmenliğini Zeki Ökten'in yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal, Sevda Ferdağ ve Bilge Zobu'nun oynadığı 1976 yapımı bir Türk filmidir. Film, 14. Antalya Film Festivali'nde "En İyi 2. Film" ödülünü kazandı.


Gösterime giriş tarihi: 1 Mayıs 1977 (Türkiye)

Yönetmen: Zeki Ökten
Yapım yılı: 1976, Türkiye
Senaryo: Umur Bugay
Yapımcı: Arif Keskiner, Abdurrahman Keskiner

Bu öğeyi yazdır

En Son Konular
Last Day on Earth: Surviv... Forum: Android Oyunlar » Cevaplar: 0
» Gösterim: 90
Trafik Tur Hileli Mod APK... Forum: Android Oyunlar » Cevaplar: 0
» Gösterim: 32
Bilim İnsanları Rüyaların... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 78
Kandilli Deprem Bilgi Sis... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 65
Yaşadığımız Binaların Dep... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 58
NASA Deprem Tahmin İstasy... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 75
Türkiye'de Deprem Hasarla... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 64
WhatsApp Çöktü mü? BTK'da... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 51
Deprem Oldu, Cep Telefonl... Forum: Genel Teknoloji Haberleri » Cevaplar: 0
» Gösterim: 53
Wolfteam Oto ByPass Eklem... Forum: C/C++ » Cevaplar: 14
» Gösterim: 1,978